Wawel SA podsumowuje wyniki za I półrocze 2011 roku

Wawel SA podsumowuje wyniki za I półrocze 2011 roku

Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w tym okresie wyniosły 193,5 mln zł netto, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2010.

- Rosnące przychody są zarówno wynikiem rosnącej konsumpcji, jak również intensyfikacji działań promocyjnych. Dodatkowym elementem wpływającym na dobre wyniki są także nasze oferty okolicznościowe, które z roku na rok są coraz lepiej oceniane przez konsumentów.

Nie bylibyśmy jednak w miejscu, w którym obecnie się znajdujemy, gdyby nie nakłady inwestycyjne. Już teraz wiemy, że inwestycje w tym roku wyniosą ok. 40 mln zł. Środki te zapewnią poprawę wydajności i umożliwią dalsze rozszerzanie asortymentu – komentuje prezes Wawel SA, Dariusz Orłowski.

W ostatnim czasie Wawel SA otrzymał za swoje produkty wiele nagród i wyróżnień, m.in. “Perłę Rynku FMCG” oraz “Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” dla Michałków zamkowych Białych oraz wyróżnienie dla batona Maciek XXL.

Firma otrzymała także takie nagrody jak: Mistrz Biznesu, Giełdowa Spółka Roku, Perły Polskiej Gospodarki oraz zajęła II miejsce w klasyfikacji “Najcenniejszych Polskich Marek” w kategorii słodycze i lody, organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita.

Sprawdź notowania spółki Wawel S.A.

Wawel SA to jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego tradycje sięgają końca XIX wieku. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z ciemnej czekolady deserowej oraz czekoladek z nadzieniami. Najbardziej znane produkty w ofercie firmy to: Kasztanki, Malaga, Tiki Taki, Michałki zamkowe oraz Mieszanka Krakowska.

Produkcja oparta jest o sprawdzone receptury, a wykorzystywane surowce są najwyższej jakości i poddawane szczegółowej kontroli. Wawel SA od kilku lat posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001: 2000. Ponadto, dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobów, wdrożono system HACCP.

Główna siedziba firmy mieści się w Krakowie. Od 1998 spółka notowana jest na GPW w Warszawie. W 2008 r. firma powołała fundację “Wawel z Rodziną”, której głównym celem jest wspieranie rodziny, a także osób i instytucji, sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi.

Ogłoszenie podsumowania wyników finansowych Wawel SA za III kwartał 2011 roku planowane jest na 9 listopada 2011 roku.

Comments are closed.