Czekoladki z mleka wielbłądów niebawem dostępne na całym świecie

Al Nassma z Dubaju, pierwsza na świecie marka czekolad produkowanych z wielbłądziego mleka, prowadzi rozmowy na temat wejścia ze swoim produktem na nowe rynki w krajach arabskich, Europie, Japonii oraz w Stanach Zjednoczonych, poinformował we wtorek menedżer generalny firmy.


Martin van Almsick powiedział, że firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaplanowała wejście najpierw na rynek w Arabii Saudyjskiej, później w Bahrajnie, Katarze, Kuwejcie oraz w Stanach Zjednoczonych w ciągu kilku następnych miesięcy.

Al Nassma prowadzi również rozmowy z brytyjską siecią domów towarowych Harrods oraz z Chocolate Covered z San Francisco w sprawie wprowadzenia czekolady z wielbłądziego mleka do ich oferty.

Firma Al Nassma została założona przez władcę Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Mohammeda bin Rashid al-Maktouma, który pozostaje właścicielem przedsiębiorstwa. Al Nassma została założona w październiku ubiegłego roku. Celem firmy jest produkowanie rocznie 100 ton najwyższej jakości czekolady z mleka wielbłądziego.

We współpracy z firmą Manner, austriackim producentem czekolad, Al Nassma wytwarza produkt końcowy w swojej fabryce w Dubaju.

Na należącej do firmy farmie w Dubaju znajduje się 3000 wielbłądów. Al Nassma sprzedaje czekoladę poprzez związany z farmą sklep, jak również poprzez sieć luksusowych hoteli i w samolotach prywatnych linii lotniczych. W ciągu miesiąca firma zamierza otworzyć sklep internetowy oferujący czekoladę z wielbłądziego mleka, powiedział Van Almsick.

Firma niebawem otworzy również drugi sklep w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w jednym z największych centrów handlowych w Dubaju. W tym celu Al Nassma prowadzi rozmowy z grupą Majid Al Futtaim, operatorem centrów handlowych, dodaje Van Almsick.

Chcemy stać się Godivą Bliskiego Wschodu,” powiedział Van Almsick w wywiadzie. Jest to produkt luksusowy, toteż nigdy nie będzie dostępny w supermarketach. Nasz plan wygląda następująco: chcemy być w jednym centrum handlowym w każdym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.”

Al Nassma rozważa również możliwość otwarcia sklepu w Japonii, gdzie popyt na czekoladę z mleka wielbłądziego jest wysoki, powiedział Van Almsick.

Wszystkie czekolady Al Nassma produkowane są bez użycia konserwantów i dodatków chemicznych. Do produkcji wykorzystywane są popularne w krajach arabskich przyprawy, orzechy i miód, informuje firma. Mleko wielbłądzie uważane jest za zdrowsze od mleka krowiego – zawiera bowiem pięć razy więcej witaminy C, mniej tłuszczu, mniej laktozy i więcej insuliny. Jest to więc atrakcyjny wybór dla osób cierpiących na cukrzycę i nietolerancję laktozy, powiedział Van Almsick.

Comments are closed.